2005-ös rövid pályás úszó-Európa-bajnokság
2005-ös rövid pályás úszó-Európa-bajnokság | |||
Adatok | |||
Ország | Olaszország | ||
Rendező város | Trieszt | ||
Dátum | december 8–11. | ||
Versenyszámok | 38 | ||
|
A 2005-ös rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot december 8. és december 11. között rendezték Triesztben, Olaszországban. Az Eb-n 38 versenyszámot rendeztek.
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 5 | 4 | 7 | 13 |
2. | Lengyelország | 5 | 4 | 2 | 11 |
3. | Hollandia | 5 | 1 | 2 | 8 |
4. | Magyarország | 4 | 0 | 1 | 5 |
5. | Olaszország | 3 | 4 | 6 | 13 |
6. | Franciaország | 3 | 3 | 2 | 8 |
7. | Svédország | 3 | 2 | 3 | 8 |
8. | Ukrajna | 3 | 2 | 1 | 6 |
9. | Oroszország | 2 | 8 | 4 | 14 |
10. | Egyesült Királyság | 1 | 3 | 4 | 8 |
11. | Dánia | 1 | 3 | 0 | 4 |
12. | Finnország | 1 | 1 | 1 | 3 |
13. | Szlovénia | 1 | 0 | 2 | 3 |
14. | Ausztria | 1 | 0 | 1 | 2 |
15. | Szlovákia | 1 | 0 | 0 | 1 |
16. | Litvánia | 0 | 1 | 1 | 2 |
17. | Görögország | 0 | 1 | 0 | 1 |
18. | Horvátország | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Svájc | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Fehéroroszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 39 | 37 | 40 | 116 |
Érmesek
- WR – világrekord (World Record)
- ER – Európa-rekord (európai versenyző által elért eddigi legjobb eredmény) (European Record)
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Mark Foster Egyesült Királyság | 21,27 | Frédérick Bousquet Franciaország | 21,47 | Johan Kenkhuis Hollandia | 21,51 |
100 m-es gyorsúszás | Filippo Magnini Olaszország | 46,52 ER | Steffen Deibler Németország | 47,43 | Jevgenyij Lagunov Oroszország | 47,55 |
200 m-es gyorsúszás | Filippo Magnini Olaszország | 1:42,89 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:43,32 | Ross Davenport Egyesült Királyság | 1:43,93 |
400 m-es gyorsúszás | Yuri Prilukov Oroszország | 3:37,81 ER | Paweł Korzeniowski Lengyelország | 3:38,20 | Paul Biedermann Németország | 3:39,88 |
1500 m-es gyorsúszás | Yuri Prilukov Oroszország | 14:27,12 ER | David Davies Egyesült Királyság | 14:35,94 | Mateusz Sawrymowicz Lengyelország | 14:38,86 |
50 m-es hátúszás | Thomas Rupprath Németország | 23,57 | Arkady Vyatchanin Oroszország | 23,95 | Liam Tancock Egyesült Királyság | 24,06 |
100 m-es hátúszás | Cseh László Magyarország | 51,29 | Arkady Vyatchanin Oroszország | 51,47 | Thomas Rupprath Németország | 51,50 |
200 m-es hátúszás | Markus Rogan Ausztria | 1:50,43 WR | Arkady Vyatchanin Oroszország | 1:50,77 | Gordan Kožulj Horvátország | 1:53,01 |
50 m-es mellúszás | Oleg Lisogor Ukrajna | 26,67 | Alessandro Terrin Olaszország | 26,79 | Matiaz Markič Szlovénia | 27,08 |
100 m-es mellúszás | Oleg Lisogor Ukrajna | 58,07 | Romanos Alyfantis Görögország | 58,08 | Valeriy Dymo Ukrajna | 58,60 |
200 m-es mellúszás | Sławomir Kuczko Lengyelország | 2:07,01 | Grigorij Falko Oroszország | 2:07,04 | Paolo Bossini Olaszország | 2:07,70 |
50 m-es pillangóúszás | Lars Frölander Svédország | 23,08 | Mark Foster Egyesült Királyság | 23,12 | Matti Rajakylä Finnország | 23,17 |
100 m-es pillangóúszás | Thomas Rupprath Németország | 50,55 | Yevgeni Korotyshkin Oroszország | 51,32 | Peter Mankoč Szlovénia | 51,47 |
200 m-es pillangóúszás | Paweł Korzeniowski Lengyelország | 1:50,89 | Helge Meeuw Németország | 1:52,49 | Nikolay Skvortsov Oroszország | 1:53,58 |
100 m-es vegyes úszás | Peter Mankoč Szlovénia | 52,65 | Oleg Lisogor Ukrajna | 53,38 | Vytautas Janušaitis Litvánia | 54,16 |
200 m-es vegyes úszás | Cseh László Magyarország | 1:53,46 WR | Vytautas Janušaitis Litvánia | 1:55,52 | Alessio Boggiatto Olaszország | 1:56,11 |
400 m-es vegyes úszás | Cseh László Magyarország | 4:00,37 WR | Luca Marin Olaszország | 4:02,88 | Alessio Boggiatto Olaszország | 4:06,38 |
4 × 50 m-es gyorsváltó | Hollandia Mark Veens Mitja Zastrow Gijs Damen Johan Kenkhuis | 1:25,03 WR | Franciaország Julien Sicot David Maitre Alain Bernard Frédérick Bousquet | 1:25,40 | Egyesült Királyság Mark Foster Liam Tancock Chris Cozens Anthony Howard | 1:25,85 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Németország Thomas Rupprath Mark Warnecke Johannes Dietrich Steffen Deibler | 1:34,83 | Ukrajna Andriy Oleynyk Oleg Lisogor Sergiy Breus Vyacheslav Shyrshov | 1:34,91 | Egyesült Királyság Liam Tancock Chris Cook Matthew Clay Mark Foster | 1:35,22 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 24,32 | Cristina Chiuso Olaszország | 24,37 | Anna-Karin Kammerling Svédország | 24,52 |
100 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 52,84 | Hanna-Maria Seppälä Finnország | 53,36 | Petra Dallmann Németország Alena Popchanka Franciaország | 53,56 |
200 m-es gyorsúszás | Josefin Lillhage Svédország | 1:55,54 | Federica Pellegrini Olaszország | 1:55,54 | Paulina Barzycka Lengyelország | 1:55,97 |
400 m-es gyorsúszás | Laure Manaudou Franciaország | 3:56,79 WR | Joanne Jackson Egyesült Királyság | 4:01,12 | Federica Pellegrini Olaszország | 4:02,81 |
800 m-es gyorsúszás | Laure Manaudou Franciaország | 8:11,25 WR | Anasztaszija Ivanyenko Oroszország | 8:14,51 | Flavia Rigamonti Svájc | 8:20,32 |
50 m-es hátúszás | Louise Ørnstedt Dánia | 27,26 | Janine Pietsch Németország | 27,47 | Aljakszandra Heraszimenya Fehéroroszország | 27,59 |
100 m-es hátúszás | Laure Manaudou Franciaország | 58,12 | Louise Ørnstedt Dánia | 58,63 | Janine Pietsch Németország | 58,65 |
200 m-es hátúszás | Irina Amshennikova Ukrajna | 2:05,12 | Louise Ørnstedt Dánia | 2:06,44 | Annika Liebs Németország | 2:06,73 |
50 m-es mellúszás | Janne Schaefer Németország | 30,62 | Beata Kaminska Lengyelország | 30,71 | Elena Bogomazova Oroszország | 30,88 |
100 m-es mellúszás | Beata Kaminska Lengyelország | 1:06,51 | Elena Bogomazova Oroszország | 1:06,89 | Simone Weiler Németország Chiara Boggiatto Olaszország | 1:06,98 |
200 m-es mellúszás | Anne Poleska Németország | 2:23,06 | Katarzyna Dulian Lengyelország | 2:23,24 | Chiara Boggiatto Olaszország | 2:23,40 |
50 m-es pillangóúszás | Anna-Karin Kammerling Svédország | 26,05 | Inge Dekker Hollandia | 26,20 | Fabienne Nadarajah Ausztria | 26,32 |
100 m-es pillangóúszás | Martina Moravcová Szlovákia | 58,19 | Alena Popchanka Franciaország | 58,27 | Johanna Sjöberg Svédország | 58,39 |
200 m-es pillangóúszás | Boulsevicz Beatrix Magyarország | 2:06,62 | Mette Jacobsen Dánia | 2:07,12 | Aurore Mongel Franciaország | 2:07,52 |
100 m-es vegyes úszás | Hanna-Maria Seppälä Finnország | 1:00,71 | Hanna Eriksson Svédország | 1:01,18 | Hinkelien Schreuder Hollandia | 1:01,21 |
200 m-es vegyes úszás | Katarzyna Baranowska Lengyelország | 2:10,25 | Aleksandra Urbanczyk Lengyelország | 2:11,11 | Daria Belyakina Oroszország | 2:11,62 |
400 m-es vegyes úszás | Katarzyna Baranowska Lengyelország | 4:33,70 | Anasztaszija Ivanyenko Oroszország | 4:35,27 | Jakabos Zsuzsanna Magyarország | 4:35,68 |
4 × 50 m-es gyorsváltó | Hollandia Hinkelien Schreuder Inge Dekker Chantal Groot Marleen Veldhuis | 1:36,27 WR | Svédország Johanna Sjöberg Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage Therese Alshammar | 1:36,75 | Németország Dorothea Brandt Daniela Samulski Petra Dallmann Daniela Götz | 1:38,90 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Hollandia Hinkelien Schreuder Moniek Nijhuis Inge Dekker Marleen Veldhuis | 1:47,44 WR | Németország Janine Pietsch Janne Schaefer Daniela Samulski Dorothea Brandt | 1:47,68 | Svédország Therese Alshammar Rebecca Ejdervik Anna-Karin Kammerling Josefin Lillhage | 1:49,07 |
Források
- LEN: European Short Course Championships Trieste (ITA) 8 - 11 Dec 2005. swimrankings.net. (Hozzáférés: 2013. június 30.)[halott link]
- European Short Course Swimming Championships Trieste, Italy December 8th - 11th 2005. omegatiming.com. (Hozzáférés: 2013. június 30.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap