2016-os úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (2016) | |||
London Aquatics Centre | |||
Adatok | |||
Ország | Nagy-Britannia | ||
Rendező város | London | ||
Dátum | május 9–22. | ||
Fő helyszín | London Aquatics Centre | ||
Versenyszámok | 64 | ||
Honlap | Hivatalos honlap | ||
|
A 2016-os úszó-Európa-bajnokságot május 9. és 22. között rendezték Londonban, Nagy-Britanniaban. Összesen 64 versenyszámban avattak Európa-bajnokot.
Eseménynaptár
● | Döntők |
Május | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | Ö |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Úszás | 4 | 6 | 5 | 7 | 5 | 7 | 8 | 42 | |||||||
Műugrás | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 13 | |||||||
Szinkronúszás | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 9 | |||||||||
Döntők | 2 | 3 | 4 | 4 | 5 | 2 | 2 | 4 | 6 | 5 | 7 | 5 | 7 | 8 | 64 |
Összesítés | 2 | 5 | 9 | 13 | 18 | 20 | 22 | 26 | 32 | 37 | 44 | 49 | 56 | 64 |
Összesített éremtáblázat
Rendező Magyarország
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Nagy-Britannia | 10 | 11 | 12 | 33 |
2. | Magyarország | 10 | 4 | 6 | 20 |
3. | Oroszország | 10 | 3 | 6 | 19 |
4. | Olaszország | 8 | 13 | 11 | 32 |
5. | Ukrajna | 5 | 10 | 5 | 20 |
6. | Hollandia | 5 | 4 | 2 | 11 |
7. | Franciaország | 4 | 1 | 4 | 9 |
8. | Svédország | 4 | 0 | 1 | 5 |
9. | Németország | 3 | 1 | 0 | 4 |
10. | Dánia | 2 | 4 | 1 | 7 |
11. | Lengyelország | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Litvánia | 1 | 0 | 2 | 3 |
13. | Görögország | 1 | 0 | 1 | 2 |
14. | Spanyolország | 0 | 3 | 6 | 9 |
15. | Izland | 0 | 2 | 1 | 3 |
16. | Izrael | 0 | 2 | 0 | 2 |
17. | Belgium | 0 | 1 | 1 | 2 |
Szlovénia | 0 | 1 | 1 | 2 | |
19. | Norvégia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szerbia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
22. | Finnország | 0 | 0 | 2 | 2 |
23. | Ausztria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Horvátország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Portugália | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 64 | 64 | 65 | 193 |
A magyar versenyzők eredményei
Bővebben: Magyarország a 2016-os úszó-Európa-bajnokságon |
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum | |
---|---|---|---|---|
01 Arany | Hosszú Katinka | úszás | Női 400 m vegyes | május 16. |
01 Arany | Hosszú Katinka | úszás | Női 200 m hát | május 17. |
01 Arany | Kapás Boglárka | úszás | Női 800 m gyors | május 19. |
01 Arany | Hosszú Katinka | úszás | Női 200 m vegyes | május 19. |
01 Arany | Cseh László | úszás | Férfi 200 m pillangó | május 19. |
01 Arany | Jakabos Zsuzsanna Verrasztó Evelyn Kapás Boglárka Hosszú Katinka (Késely Ajna) | úszás | Női 4 × 200 méteres gyors | május 19. |
01 Arany | Kapás Boglárka | úszás | Női 1500 m gyors | május 21. |
01 Arany | Cseh László | úszás | Férfi 100 m pillangó | május 21. |
01 Arany | Verrasztó Dávid | úszás | Férfi 400 m vegyes | május 22. |
01 Arany | Kapás Boglárka | úszás | Női 400 m gyors | május 22. |
02 Ezüst | Cseh László | úszás | Férfi 50 m pillangó | május 17. |
02 Ezüst | Hosszú Katinka | úszás | Női 100 m hát | május 19. |
02 Ezüst | Bohus Richárd | úszás | Férfi 50 m hát | május 19. |
02 Ezüst | Szilágyi Liliána | úszás | Női 200 m pillangó | május 22. |
03 Bronz | Kormos Villő Reisinger Zsófia | műugrás | Női 10 m szinkron | május 10. |
03 Bronz | Bernek Péter | úszás | Férfi 400 m gyors | május 16. |
03 Bronz | Jakabos Zsuzsanna | úszás | Női 400 m vegyes | május 16. |
03 Bronz | Balog Gábor Financsek Gábor Verrasztó Evelyn Jakabos Zsuzsanna (Földházi Dávid) | úszás | Vegyes 4 × 100 m vegyes | május 17. |
03 Bronz | Kenderesi Tamás | úszás | Férfi 200 m pillangó | május 19. |
03 Bronz | Balog Gábor Financsek Gábor Cseh László Bohus Richárd | úszás | 4 × 100 m vegyes | május 22. |
Eredmények
- WR – világrekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- AR – kontinens rekord
- NR – országos rekord
Úszás
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Florent Manaudou Franciaország | 21,73 | Andrij Hovorov Ukrajna | 21,79 | Benjamin Proud Nagy-Britannia | 21,85 |
100 m gyorsúszás | Luca Dotto Olaszország | 48,25 | Sebastiaan Verschuren Hollandia | 48,32 | Clement Mignon Franciaország | 48,36 |
200 m gyorsúszás | Sebastiaan Verschuren Hollandia | 1:46,02 | Velimir Stjepanović Szerbia | 1:46,26 | James Guy Nagy-Britannia | 1:46,42 |
400 m gyorsúszás | Gabriele Detti Olaszország | 3:44,01 CR | Henrik Christiansen Norvégia | 3:46,49 | Bernek Péter Magyarország | 3:46,81 |
800 m gyorsúszás | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 7:42,33 CR | Gabriele Detti Olaszország | 7:43,52 | Mihajlo Romancsuk Ukrajna | 7:47,99 |
1500 m gyorsúszás | Gregorio Paltrinieri Olaszország | 14:34,04 CR, AR | Gabriele Detti Olaszország | 14:48,75 | Mihajlo Romancsuk Ukrajna | 14:50,33 |
50 m hátúszás | Camille Lacourt Franciaország | 24,77 | Bohus Richárd Magyarország | 24,82 | Grigorij Taraszevics Oroszország | 24,86 |
100 m hátúszás | Camille Lacourt Franciaország | 53,79 | Grigorij Taraszevics Oroszország | 53,89 | Aposztolosz Hrisztu Görögország Simone Sabbioni Olaszország | 54,19 |
200 m hátúszás | Radosław Kawęcki Lengyelország | 1:55,98 | Yakov-Yan Toumarkin Izrael | 1:56,97 | Danas Rapšys Litvánia | 1:57,22 |
50 m mellúszás | Adam Peaty Nagy-Britannia | 26,66 | Peter John Stevens Szlovénia | 27,09 | Ross Murdoch Nagy-Britannia | 27,31 |
100 m mellúszás | Adam Peaty Nagy-Britannia | 58,36 CR | Ross Murdoch Nagy-Britannia | 59,73 | Giedrius Titenis Litvánia | 1:00,10 |
200 m mellúszás | Ross Murdoch Nagy-Britannia | 2:08,33 | Marco Koch Németország | 2:08,40 | Luca Pizzini Olaszország | 2:10,39 |
50 m pillangóúszás | Andrij Hovorov Ukrajna | 22,92 | Cseh László Magyarország | 23,31 | Benjamin Proud Nagy-Britannia | 23,34 |
100 m pillangóúszás | Cseh László Magyarország | 50,86 CR | Konrad Czerniak Lengyelország | 51,22 | Medhy Metella Franciaország | 51,70 |
200 m pillangóúszás | Cseh László Magyarország | 1:52,91 CR | Viktor Bromer Dánia | 1:55,35 | Kenderesi Tamás Magyarország | 1:55,39 |
200 m vegyesúszás | Andréasz Vazéosz Görögország | 1:58,18 | Gal Nevo Izrael | 1:59,69 | Alexis Santos Portugália | 1:59,76 |
400 m vegyesúszás | Verrasztó Dávid Magyarország | 4:13,15 | Richárd Nagy Szlovákia | 4:14,16 | Federico Turrini Olaszország | 4:14,74 |
4 × 100 m gyorsúszás | Franciaország William Meynard Florent Manaudou Fabien Gilot Clement Mignon | 3:13,48 | Olaszország Luca Dotto Luca Leonardi Jonathan Boffa Filippo Magnini | 3:14,29 | Belgium Glenn Surgeloose Jasper Aerents Dieter Dekoninck Pieter Timmers | 3:14,30 |
4 × 200 m gyorsúszás | Hollandia Dion Dreesens Maarten Brzoskowski Kyle Stolk Sebastiaan Verschuren | 7:07,82 | Belgium Louis Croenen Glenn Surgeloose Dieter Dekoninck Pieter Timmers | 7:08,28 | Olaszország Andrea d'Arrigo Filippo Magnini Luca Dotto Gabriele Detti | 7:08,30 |
4 × 100 m vegyesúszás | Nagy-Britannia Chris Walker-Hebborn Adam Peaty James Guy Duncan Scott | 3:32,15 | Franciaország Benjamin Stasiulis Giacomo Perez-Dortona Medhy Metella Florent Manaudou | 3:33,89 | Magyarország Balog Gábor Financsek Gábor Cseh László Bohus Richárd | 3:34,12 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m gyorsúszás | Ranomi Kromowidjojo Hollandia | 24,07 CR | Francesca Halsall Nagy-Britannia | 24,44 | Jeanette Ottesen Dánia | 24,61 |
100 m gyorsúszás | Sarah Sjöström Svédország | 52,82 | Ranomi Kromowidjojo Hollandia | 53,24 | Femke Heemskerk Hollandia | 53,72 |
200 m gyorsúszás | Federica Pellegrini Olaszország | 1:55,93 | Femke Heemskerk Hollandia | 1:55,97 | Charlotte Bonnet Franciaország | 1:56,51 |
400 m gyorsúszás | Kapás Boglárka Magyarország | 4:03,47 | Jazmin Carlin Nagy-Britannia | 4:04,85 | Mireia Belmonte Spanyolország | 4:06,89 |
800 m gyorsúszás | Kapás Boglárka Magyarország | 8:21,40 | Jazmin Carlin Nagy-Britannia | 8:23,52 | Tjaša Oder Szlovénia | 8:25,68 |
1500 m gyorsúszás | Kapás Boglárka Magyarország | 15:50,22 CR | Mireia Belmonte Spanyolország | 16:00,20 | Maria Vilas Spanyolország | 16:01,25 |
50 m hátúszás | Francesca Halsall Nagy-Britannia | 27,57 CR | Mie Østergaard Nielsen Dánia | 27,77 | Georgia Davies Nagy-Britannia | 27,87 |
100 m hátúszás | Mie Østergaard Nielsen Dánia | 58,73 CR | Hosszú Katinka Magyarország | 58,94 | Kathleen Dawson Nagy-Britannia | 59,68 |
200 m hátúszás | Hosszú Katinka Magyarország | 2:07,01 | Darina Zevina Ukrajna | 2:07,48 | Matea Samardzic Horvátország | 2:09,24 |
50 m mellúszás | Jennie Johansson Svédország | 30,81 | Hrafnhildur Luthersdóttir Izland | 30,91 | Jenna Laukkanen Finnország | 30,95 |
100 m mellúszás | Rūta Meilutytė Litvánia | 1:06,17 | Hrafnhildur Luthersdóttir Izland | 1:06,45 | Chloe Tutton Nagy-Britannia | 1:07,50 |
200 m mellúszás | Rikke Møller Pedersen Dánia | 2:21,69 | Jessica Vall Montero Spanyolország | 2:22,56 | Hrafnhildur Luthersdóttir Izland | 2:22,96 |
50 m pillangóúszás | Sarah Sjöström Svédország | 24,99 | Jeanette Ottesen Dánia | 25,44 | Francesca Halsall Nagy-Britannia | 25,48 |
100 m pillangóúszás | Sarah Sjöström Svédország | 55,89 CR | Jeanette Ottesen Dánia | 56,83 | Ilaria Bianchi Olaszország | 57,52 |
200 m pillangóúszás | Franziska Hentke Németország | 2:07,23 | Szilágyi Liliána Magyarország | 2:07,24 | Judit Ignacio Sorribes Spanyolország | 2:07,52 |
200 m vegyesúszás | Hosszú Katinka Magyarország | 2:07,30 CR | Siobhan Marie O'Connor Nagy-Britannia | 2:09,03 | Hannah Miley Nagy-Britannia | 2:11,84 |
400 m vegyesúszás | Hosszú Katinka Magyarország | 4:30,90 CR | Hannah Miley Nagy-Britannia | 4:35,27 | Jakabos Zsuzsanna Magyarország | 4:38,39 |
4 × 100 m gyorsúszás | Hollandia Maud van der Meer Femke Heemskerk Marrit Steenbergen Ranomi Kromowidjojo | 3:33,80 | Olaszország Silvia Di Pietro Erika Ferraioli Aglaia Pezzato Federica Pellegrini | 3:37,68 | Svédország Sarah Sjöström Ida Matsson-Marko-Varga Ida Lindborg Louise Hansson | 3:37,84 |
4 × 200 m gyorsúszás | Magyarország Jakabos Zsuzsanna Verrasztó Evelyn Kapás Boglárka Hosszú Katinka | 7:51,63 | Spanyolország Melania Costa Patricia Castro Fatima Gallardo Carapeto Mireia Belmonte | 7:53,38 | Hollandia Andrea Kneppers Esmee Vermeulen Robin Neumann Femke Heemskerk | 7:53,63 |
4 × 100 m vegyesúszás | Nagy-Britannia Kathleen Dawson Chloe Tutton Siobhan Marie O'Connor Francesca Halsall | 3:58,57 | Olaszország Carlotta Zofkova Martina Carraro Ilaria Bianchi Erika Ferraioli | 4:00,73 | Finnország Mimosa Jallow Jenna Laukkanen Emilia Pikkarainen Hanna-Maria Seppälä | 4:01,49 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4 × 100 m gyorsúszás | Hollandia Sebastiaan Verschuren Ben Schwietert Maud van der Meer Ranomi Kromowidjojo | 3:23,64 CR | Olaszország Filippo Magnini Luca Dotto Erika Ferraioli Federica Pellegrini | 3:24,55 | Franciaország Clement Mignon Jérémy Stravius Charlotte Bonnet Anna Santamans | 3:25,49 |
4 × 100 m vegyesúszás | Nagy-Britannia Chris Walker-Hebborn Adam Peaty Siobhan Marie O'Connor Francesca Halsall | 3:44,56 | Olaszország Simone Sabbioni Martina Carraro Piero Codia Federica Pellegrini | 3:45,74 | Magyarország Balog Gábor Financsek Gábor Verrasztó Evelyn Jakabos Zsuzsanna | 3:49,50 |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2016-os úszó-Európa-bajnokságon |
Férfiak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Illja Kvasa Ukrajna | 439,70 | Giovanni Tocci Olaszország | 414,30 | Constantin Blaha Ausztria | 402,55 |
3 m-es műugrás | Jevgenyij Kuznyecov Oroszország | 497,90 | Jack Laugher Nagy-Britannia | 473,60 | Illja Kvasa Ukrajna | 463,85 |
10 m-es toronyugrás | Tom Daley Nagy-Britannia | 570,50 | Viktor Minyibajev Oroszország | 524,60 | Nyikita Slejher Oroszország | 480,90 |
3 m-es szinkronugrás | Nagy-Britannia Jack Laugher Chris Mears | 456,81 | Oroszország Jevgenyij Kuznyecov Ilja Zaharov | 445,23 | Ukrajna Olekszandr Horskovozov Illja Kvasa | 439,86 |
10 m-es szinkronugrás | Németország Patrick Hausding Sascha Klein | 445,26 | Nagy-Britannia Tom Daley Daniel Goodfellow | 444,30 | Ukrajna Olekszandr Horskovozov Makszim Dolgov | 429,75 |
Nők
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 m-es műugrás | Tania Cagnotto Olaszország | 284,15 | Elena Bertocchi Olaszország | 281,30 | Nagyezsda Bazsina Oroszország | 280,75 |
3 m-es műugrás | Tania Cagnotto Olaszország | 360,60 | Uschi Freitag Hollandia | 330,60 | Grace Reid Nagy-Britannia | 328,55 |
10 m-es toronyugrás | Julija Prokopcsuk Ukrajna | 385,90 | Tonia Couch Nagy-Britannia | 352,70 | Georgia Ward Nagy-Britannia | 325,05 |
3 m-es szinkronugrás | Olaszország Tania Cagnotto Francesca Dallapé | 327,81 | Nagy-Britannia Alicia Blagg Rebecca Gallantree | 319,32 | Oroszország Nagyezsda Bazsina Krisztina Ilinih | 304,20 |
10 m-es szinkronugrás | Németország Maria Kurjo My Phan | 279,75 | Ukrajna Hanna Krasnoshlyk Vlada Tatsenko | 278,01 | Magyarország Kormos Villő Reisinger Zsófia | 274,74 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m szinkronugrás | Nagy-Britannia Grace Reid Tom Daley | 321,06 | Olaszország Tania Cagnotto Maicol Verzotto | 308,70 | Oroszország Nagyezsda Bazsina Nyikita Slejher | 305,28 |
10 m szinkronugrás | Ukrajna Julija Prokopcsuk Maksym Dolgov | 323,70 | Nagy-Britannia Georgia Ward Matthew Lee | 318,24 | Oroszország Julija Tyimosinyina Nyikita Slejher | 307,68 |
Csapatverseny | Oroszország Nagyezsda Bazsina Viktor Minibajev | 413,30 | Ukrajna Julija Prokopcsuk Olekszandr Horskovozov | 396,40 | Nagy-Britannia Georgia Ward Matthew Lee | 353,85 |
Műúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
egyéni rövid program | Szvetlana Romasina Oroszország | 93,8865 | Anna Volosina Ukrajna | 90,7289 | Linda Cerruti Olaszország | 87,1493 |
egyéni szabad program | Natalja Iscsenko Oroszország | 96,4000 | Anna Volosina Ukrajna | 93,4000 | Linda Cerruti Olaszország | 89,4333 |
páros rövid program | Oroszország Natalja Iscsenko Szvetlana Romasina | 95,1900 | Ukrajna Lolita Ananaszova Anna Volosina | 91,7249 | Olaszország Linda Cerruti Costanza Ferro | 88,3564 |
páros szabad program | Oroszország Natalja Iscsenko Szvetlana Romasina | 96,9000 | Ukrajna Lolita Ananaszova Anna Volosina | 93,3333 | Olaszország Linda Cerruti Costanza Ferro | 91,2667 |
csapat rövid program | Oroszország Vlada Csigirova Marina Goliadkina Szvetlana Kolesznyicsenko Alekszandra Packevics Jelena Prokofjeva Alla Siskina Marija Surocskina Gelena Topilina Lilija Nizamova (tartalék) Darina Valitova (tartalék) | 94,0994 | Ukrajna Lolita Ananaszova Olena Grecsihina Daria Iushko Olekszandra Szabada Katerina Szadurszka Anasztaszija Savcsuk Kszenyija Szidorenko Anna Volosina Olha Kondrashova (tartalék) Olha Zolotarova (tartalék) | 92,0844 | Olaszország Elisa Bozzo Beatrice Callegari Camilla Cattaneo Francesca Deidda Costanza Ferro Manila Flamini Mariangela Perrupato Sara Sgarzi Linda Cerruti (tartalék) Gemma Galli (tartalék) | 88,9053 |
csapat szabad program | Ukrajna Lolita Ananaszova Olena Grecsihina Daria Iushko Olekszandra Szabada Katerina Szadurszka Anasztaszija Savcsuk Kszenyija Szidorenko Anna Volosina Oleksandra Kashuba (tartalék) Olha Kondrashova (tartalék) Ekaterina Reznik (tartalék) Olha Zolotarova (tartalék) | 94,0000 | Olaszország Elisa Bozzo Beatrice Callegari Camilla Cattaneo Linda Cerruti Francesca Deidda Manila Flamini Mariangela Perrupato Sara Sgarzi Costanza Di Camillo (tartalék) Gemma Galli (tartalék) | 91,2333 | Spanyolország Alba María Cabello Clara Camacho Helena Jauma Cecilia Jiménez Carmen Juárez Meritxell Mas Paula Ramírez Cristina Salvador Berta Ferreras (tartalék) | 89,6667 |
kombinációs kűr | Oroszország Vlada Csigirova Marina Goliadkina Szvetlana Kolesznyicsenko Alekszandra Packevics Jelena Prokofjeva Alla Siskina Marija Surocskina Gelena Topilina Lilija Nizamova Darina Valitova Mihajela Kalancsa (tartalék) | 96,5000 | Ukrajna Lolita Ananaszova Olena Grecsihina Daria Iushko Ekaterina Reznik Olekszandra Szabada Katerina Szadurszka Anasztaszija Savcsuk Kszenyija Szidorenko Anna Volosina Olha Zolotarova Oleksandra Kashuba (tartalék) Olha Kondrashova (tartalék) | 93,4333 | Olaszország Elisa Bozzo Beatrice Callegari Camilla Cattaneo Linda Cerruti Francesca Deidda Costanza Ferro Manila Flamini Gemma Galli Mariangela Perrupato Sara Sgarzi Costanza Di Camillo (tartalék) | 90,9333 |
Vegyes rövid program | Oroszország Alekszandr Malcev Mihajela Kalancsa | 89,0902 | Olaszország Giorgio Minisini Manila Flamini | 86,1772 | Spanyolország Pau Ribes Berta Ferreras | 82,0645 |
Vegyes szabad program | Oroszország Alekszandr Malcev Mihajela Kalancsa | 90,4667 | Olaszország Giorgio Minisini Mariangela Perrupato | 87,4667 | Spanyolország Pau Ribes Berta Ferreras | 86,5667 |
Jegyzetek
Források
- welcome to Euroaquatics London 2016 - Results. london2016.microplustiming.com. [2016. május 12-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. május 11.)
További információk
- Hivatalos honlap
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap