2003-as rövid pályás úszó-Európa-bajnokság
Rövid pályás úszó-Európa-bajnokság (2003) | |||
Adatok | |||
Ország | Írország | ||
Rendező város | Dublin | ||
Dátum | december 11–14. | ||
Versenyszámok | 38 | ||
|
A 2003-as rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot december 11. és december 14. között rendezték Dublinban, Írországban. Az Eb-n 38 versenyszámot rendeztek.
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 7 | 6 | 8 | 21 |
2. | Egyesült Királyság | 7 | 6 | 1 | 14 |
3. | Hollandia | 5 | 1 | 2 | 8 |
4. | Szlovénia | 3 | 1 | 1 | 5 |
5. | Magyarország | 3 | 0 | 1 | 4 |
6. | Svédország | 2 | 5 | 0 | 7 |
7. | Oroszország | 2 | 3 | 2 | 7 |
8. | Franciaország | 2 | 0 | 2 | 4 |
9. | Finnország | 2 | 0 | 1 | 3 |
10. | Olaszország | 1 | 3 | 3 | 7 |
11. | Ukrajna | 1 | 2 | 4 | 7 |
12. | Csehország | 1 | 2 | 1 | 4 |
13. | Szerbia és Montenegró | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Szlovákia | 1 | 1 | 0 | 2 |
15. | Ausztria | 1 | 0 | 3 | 4 |
16. | Spanyolország | 1 | 0 | 1 | 2 |
17. | Fehéroroszország | 0 | 1 | 3 | 4 |
18. | Svájc | 0 | 1 | 1 | 2 |
19. | Horvátország | 0 | 1 | 0 | 1 |
19. | Izland | 0 | 1 | 0 | 1 |
19. | Írország | 0 | 1 | 0 | 1 |
22. | Dánia | 0 | 0 | 2 | 2 |
22. | Lengyelország | 0 | 0 | 2 | 2 |
24. | Litvánia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 40 | 36 | 39 | 115 |
Érmesek
- WR – világrekord (World Record)
- ER – Európa-rekord (európai versenyző által elért eddigi legjobb eredmény) (European Record)
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Mark Foster Egyesült Királyság | 21,42 | Milorad Čavić Szerbia és Montenegró | 21,49 | Bartosz Kizierowski Lengyelország | 21,54 |
100 m-es gyorsúszás | Pieter van den Hoogenband Hollandia | 46,81 | Filippo Magnini Olaszország | 47,32 | Christian Galenda Olaszország | 47,77 |
200 m-es gyorsúszás | Pieter van den Hoogenband Hollandia | 1:41,89 | Květoslav Svoboda Csehország | 1:44,56 | Saulius Binevičius Litvánia | 1:45,09 |
400 m-es gyorsúszás | Jurij Priljukov Oroszország Massimiliano Rosolino Olaszország | 3:40,19 | nem adták ki | Květoslav Svoboda Csehország | 3:42,34 | |
1500 m-es gyorsúszás | Jurij Priljukov Oroszország | 14:31,82 | Graeme Smith Egyesült Királyság | 14:42,64 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 14:47,34 |
50 m-es hátúszás | Thomas Rupprath Németország | 23,71 | Vyacheslav Shyrshov Ukrajna | 24,16 | Toni Helbig Németország | 24,19 |
100 m-es hátúszás | Thomas Rupprath Németország | 50,72 | Örn Arnarson Izland | 51,74 | Steffen Driesen Németország | 51,92 |
200 m-es hátúszás | Blaž Medvešek Szlovénia | 1:52,60 | Steffen Driesen Németország | 1:53,07 | Markus Rogan Ausztria | 1:53,08 |
50 m-es mellúszás | Oleg Lisogor Ukrajna | 26,89 | Remo Lütolf Svájc | 27,02 | Mark Warnecke Németország | 27,03 |
100 m-es mellúszás | James Gibson Egyesült Királyság | 58,03 | Oleg Lisogor Ukrajna | 58,42 | Darren Mew Egyesült Királyság | 58,78 |
200 m-es mellúszás | Ian Edmond Egyesült Királyság | 2:05,63 | Andrew Bree Írország | 2:08,02 | Thijs van Valkengoed Hollandia | 2:08,30 |
50 m-es pillangóúszás | Mark Foster Egyesült Királyság | 23,22 | Alexei Puninski Horvátország | 23,40 | Andriy Serdinov Ukrajna | 23,44 |
100 m-es pillangóúszás | Milorad Čavić Szerbia és Montenegró | 50,02 WR | Thomas Rupprath Németország | 50,43 | Andriy Serdinov Ukrajna | 50,88 |
200 m-es pillangóúszás | Franck Esposito Franciaország | 1:51,98 | Stephen Parry Egyesült Királyság | 1:53,01 | Paweł Korzeniowski Lengyelország | 1:53,68 |
100 m-es vegyes úszás | Peter Mankoč Szlovénia Jani Sievinen Finnország | 53,35 | nem adták ki | Marco de Carli Németország | 54,06 | |
200 m-es vegyes úszás | Jani Sievinen Finnország | 1:55,40 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:56,70 | Peter Mankoč Szlovénia | 1:57,03 |
400 m-es vegyes úszás | Cseh László Magyarország | 4:04,10 | Robin Francis Egyesült Királyság | 4:05,20 | Massimiliano Rosolino Olaszország | 4:06,59 |
4 × 50 m-es gyorsváltó | Hollandia Mark Veens Johan Kenkhuis Gijs Damen Pieter van den Hoogenband | 1:25,55 | Németország Carsten Dehmlow Benjamin Friedrich Fabian Friedrich Jens Schreiber | 1:26,26 | Ukrajna Vyacheslav Shyrshov Yuri Yegoshin Oleg Lisogor Oleksandr Volynets | 1,26,30 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Németország Thomas Rupprath Mark Warnecke Fabian Friedrich Carsten Dehmlow | 1:34,46 | Svédország Jens Petersson Martin Gustavsson Björn Lundin Stefan Nystrand | 1:36,28 | Svájc Flori Lang Remo Lütolf Lorenz Liechti Karel Novy | 1:36,65 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Marleen Veldhuis Hollandia | 24,39 | Alison Sheppard Egyesült Királyság | 24,48 | Malia Metella Franciaország | 24,54 |
100 m-es gyorsúszás | Malia Metella Franciaország | 53,15 | Marleen Veldhuis Hollandia | 53,42 | Hanna-Maria Seppälä Finnország | 53,46 |
200 m-es gyorsúszás | Melanie Marshall Egyesült Királyság | 1:55,10 | Josefin Lillhage Svédország | 1:55,57 | Alena Popchanka Fehéroroszország | 1:55,66 |
400 m-es gyorsúszás | Joanne Jackson Egyesült Királyság | 4:04,00 | Rebecca Cooke Egyesült Királyság | 4:04,80 | Melissa Caballero Spanyolország Regina Sytch Oroszország | 4:05,00 |
800 m-es gyorsúszás | Erika Villaecija Spanyolország | 8:18,65 | Rebecca Cooke Egyesült Királyság | 8:22,05 | Risztov Éva Magyarország | 8:23,94 |
50 m-es hátúszás | Ilona Hlaváčková Csehország | 27,48 | Antje Buschschulte Németország | 27,54 | Louise Ørnstedt Dánia | 27,56 |
100 m-es hátúszás | Antje Buschschulte Németország | 58,40 | Ilona Hlaváčková Csehország | 58,72 | Laure Manaudou Franciaország | 58,99 |
200 m-es hátúszás | Antje Buschschulte Németország | 2:04,23 | Sztanyiszlava Komarova Oroszország | 2:05,42 | Iryna Amshennikova Ukrajna | 2:06,51 |
50 m-es mellúszás | Sarah Poewe Németország | 30,40 | Emma Igelström Svédország | 30,59 | Yelena Bogonazova Oroszország | 30,99 |
100 m-es mellúszás | Sarah Poewe Németország | 1:06,31 | Elena Bogonazova Oroszország | 1:06,63 | Mirna Jukić Ausztria | 1:06,68 |
200 m-es mellúszás | Mirna Jukić Ausztria | 2:21,09 | Anne Poleska Németország | 2:21,93 | Simone Weiler Németország | 2:22,64 |
50 m-es pillangóúszás | Anna-Karin Kammerling Svédország | 25,91 | Martina Moravcová Szlovákia | 26,25 | Fabienne Nadarajah Ausztria | 26,44 |
100 m-es pillangóúszás | Martina Moravcová Szlovákia | 57,25 | Johanna Sjöberg Svédország | 58,23 | Alena Popchanka Fehéroroszország | 58,26 |
200 m-es pillangóúszás | Risztov Éva Magyarország | 2:06,72 | Francesca Segat Olaszország | 2:07,12 | Mette Jacobsen Dánia | 2:07,55 |
100 m-es vegyes úszás | Alison Sheppard Egyesült Királyság | 1:01,19 | Alenka Kejžar Szlovénia | 1:01,29 | Hanna Shcherba Fehéroroszország | 1:01,40 |
200 m-es vegyes úszás | Alenka Kejžar Szlovénia | 2:09,32 | Hanna Shcherba Fehéroroszország | 2:11,00 | Teresa Rohmann Németország | 2:11,44 |
400 m-es vegyes úszás | Risztov Éva Magyarország | 4:33,57 | Yana Tolkatcheva Oroszország | 4:35,28 | Teresa Rohmann Németország | 4:35,47 |
4 × 50 m-es gyorsváltó | Hollandia Hinkelien Schreuder Annabel Kosten Chantal Groot Marleen Veldhuis | 1:37,52 | Svédország Claire Hedenskog Anna-Karin Kammerling Johanna Sjöberg Josefin Lillhage | 1:37,68 | Németország Katrin Meissner Sandra Völker Petra Dallmann Britta Steffen | 1:38,68 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Svédország Emelie Kierkegaard Emma Igelström Johanna Sjöberg Josefin Lillhage | 1:48,79 | Németország Antje Buschschulte Sarah Poewe Janine Pietsch Sandra Völker | 1:48,85 | Hollandia Hinkelien Schreuder Moniek Nijhuis Chantal Groot Marleen Veldhuis | 1:49,10 |
Források
- LEN: European Short Course Championships Dublin (IRL) 11 - 14 Dec 2003. swimrankings.net. (Hozzáférés: 2013. június 30.)[halott link]
- LEN European Short Course Swimming Championships Dublin, Ireland December 11th - 14th 2003. omegatiming.com. (Hozzáférés: 2013. június 30.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap