1996-os rövid pályás úszó-Európa-bajnokság
Rövid pályás úszó-Európa-bajnokság (1996) | |||
Adatok | |||
Ország | Németország | ||
Rendező város | Rostock | ||
Dátum | december 13–15. | ||
Versenyszámok | 38 | ||
|
Az 1996-os rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot december 13. és december 15. között rendezték meg a németországi Rostockban. Ez volt az első rövid pályás úszó-Eb néven rendezett esemény. Az 1996 előtti négy sprint úszó-Eb-n csak 50 m-es távon voltak versenyszámok.
Az Eb-n 38 versenyszámot rendeztek.
Éremtáblázat
(A táblázatban a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Németország | 14 | 14 | 11 | 39 |
2. | Egyesült Királyság | 4 | 4 | 2 | 10 |
3. | Hollandia | 4 | 2 | 2 | 8 |
4. | Svédország | 3 | 3 | 3 | 9 |
5. | Lengyelország | 3 | 2 | 1 | 6 |
6. | Olaszország | 2 | 2 | 1 | 5 |
7. | Csehország | 2 | 1 | 2 | 5 |
8. | Norvégia | 1 | 1 | 2 | 4 |
9. | Szlovákia | 1 | 1 | 1 | 3 |
10. | Ausztria | 1 | 1 | 0 | 2 |
11. | Fehéroroszország | 1 | 0 | 2 | 3 |
12. | Spanyolország | 1 | 0 | 1 | 2 |
13. | Ukrajna | 1 | 0 | 0 | 1 |
14. | Románia | 0 | 3 | 1 | 4 |
15. | Horvátország | 0 | 2 | 1 | 3 |
16. | Svájc | 0 | 1 | 3 | 4 |
17. | Szlovénia | 0 | 1 | 2 | 3 |
18. | Bulgária | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Finnország | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Franciaország | 0 | 0 | 1 | 1 |
18. | Görögország | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 38 | 38 | 39 | 115 |
Érmesek
- WR – világrekord (World Record)
- ER – Európa-rekord (európai versenyző által elért eddigi legjobb eredmény) (European Record)
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Mark Foster Egyesült Királyság | 22,25 | René Gusperti Olaszország | 22,51 | Dimitri Kalinovski Fehéroroszország | 22,57 |
100 m-es gyorsúszás | Lars Conrad Németország | 48,90 | Nicolae Butacu Románia | 49,49 | Nicolae Ivan Románia | 49,56 |
200 m-es gyorsúszás | Lars Conrad Németország | 1:45,97 | Andrew Clayton Egyesült Királyság | 1:47,35 | Konstantin Dubrovin Németország | 1:48,60 |
400 m-es gyorsúszás | Emiliano Brembilla Olaszország | 3:45,52 | Stefan Pohl Németország | 3:48,10 | Dimitrios Manganas Görögország | 3:48,29 |
1500 m-es gyorsúszás | Igor Snitko Ukrajna | 14:46,59 | Ian Wilson Egyesült Királyság | 14:54,24 | Thomas Lohfink Németország | 15:04,13 |
50 m-es hátúszás | Mariusz Siembida Lengyelország | 25,03 | Tomislav Karlo Horvátország | 25,14 | Stev Theloke Németország | 25,15 |
100 m-es hátúszás | Mariusz Siembida Lengyelország | 53,56 | Stev Theloke Németország | 53,87 | Emanuele Merisi Olaszország | 54,39 |
200 m-es hátúszás | Emanuele Merisi Olaszország | 1:54,91 | Nicolae Butacu Románia | 1:56,29 | Stev Theloke Németország | 1:56,51 |
50 m-es mellúszás | Patrik Isaksson Svédország | 27,76 | Jens Kruppa Németország | 27,77 | Daniel Málek Csehország | 27,84 |
100 m-es mellúszás | Jens Kruppa Németország | 1:00,15 | Patrik Isaksson Svédország | 1:00,45 | Aleksandr Gukov Fehéroroszország | 1:00,94 |
200 m-es mellúszás | Aleksandr Gukov Fehéroroszország | 2:09,86 | Artur Paczynski Lengyelország | 2:10,69 | Jens Kruppa Németország | 2:10,70 |
50 m-es pillangóúszás | Mark Foster Egyesült Királyság | 23,91 | Fabian Hieronimus Németország | 24,07 | Jonas Åkesson Svédország | 24,25 |
100 m-es pillangóúszás | Thomas Rupprath Németország | 53,22 | Fabian Hieronimus Németország | 53,70 | Denislav Kaltchev Bulgária | 54,02 |
200 m-es pillangóúszás | Chris-Carol Bremer Németország | 1:57,04 | Thomas Rupprath Németország | 1:57,30 | David Abrard Franciaország Adrian Andermatt Svájc | 1:59,23 |
100 m-es vegyes úszás | Marcel Wouda Hollandia | 54,62 | Jens Kruppa Németország | 54,82 | Christian Keller Németország | 55,45 |
200 m-es vegyes úszás | Marcel Wouda Hollandia | 1:56,83 | Christian Keller Németország | 1:58,52 | Krešimir Čač Horvátország | 2:01,45 |
400 m-es vegyes úszás | Marcel Wouda Hollandia | 4:08,90 | Christian Keller Németország | 4:13,03 | Uwe Volk Németország | 4:15,69 |
4 × 50 m-es gyorsúszás váltó | Németország Lars Conrad Christian Tröger Tim Nolte Steffen Smöllich | 1:29,54 | Horvátország Tomislav Karlo Miloš Milošević Miro Žeravica Alen Lončar | 1:29,69 | Norvégia Anders Dahl Vermund Vetnes Thomas Sopp Thomas Nore | 1:30,40 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Németország Stev Theloke Jens Kruppa Fabian Hieronimus Lars Conrad | 1:38,28 | Olaszország Emanuele Merisi Domenico Fioravanti Luca Belfiore René Gusperti | 1:38,50 | Egyesült Királyság Neil Willey Richard Maden Mark Foster Simon Handley | 1:38,72 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Sandra Völker Németország | 24,67 ER | Sue Rolph Egyesült Királyság | 25,32 | Vibeke Johansen Norvégia | 25,38 |
100 m-es gyorsúszás | Sandra Völker Németország | 53,04 ER | Sue Rolph Egyesült Királyság | 54,46 | Martina Moravcová Szlovákia | 54,95 |
200 m-es gyorsúszás | Martina Moravcová Szlovákia | 1:57,22 | Antje Buschschulte Németország | 1:58,34 | Carla Geurts Hollandia | 1:59,16 |
400 m-es gyorsúszás | Kristýna Kyněrová Csehország | 4:09,94 | Carla Geurts Hollandia | 4:10,36 | Chantal Strasser Svájc | 4:13,45 |
800 m-es gyorsúszás | Carla Geurts Hollandia | 8:34,66 | Flavia Rigamonti Svájc | 8:39,20 | Sarah Collings Egyesült Királyság | 8:42,42 |
50 m-es hátúszás | Sandra Völker Németország | 27,94 | Antje Buschschulte Németország | 28,55 | Suze Valen Hollandia | 28,66 |
100 m-es hátúszás | Antje Buschschulte Németország | 1:00,21 | Kateřina Pivoňková Csehország | 1:01,69 | Alenka Kejžar Szlovénia | 1:01,93 |
200 m-es hátúszás | Kateřina Pivoňková Csehország | 2:08,15 | Antje Buschschulte Németország | 2:09,54 | Alenka Kejžar Szlovénia | 2:12,20 |
50 m-es mellúszás | Vera Lischka Ausztria | 31,36 | Terrie Miller Norvégia | 31,47 | Hanna Jaltner Svédország | 32,04 |
100 m-es mellúszás | Terrie Miller Norvégia | 1:07,91 | Vera Lischka Ausztria | 1:08,18 | Alicja Pęczak Lengyelország | 1:08,33 |
200 m-es mellúszás | Alicja Pęczak Lengyelország | 2:26,11 | Alenka Kejžar Szlovénia | 2:27,33 | Anne Poleska Németország | 2:27,57 |
50 m-es pillangóúszás | Johanna Sjöberg Svédország | 27,15 ER | Sandra Völker Németország | 27,23 | Marja Pärssinen Finnország | 27,69 |
100 m-es pillangóúszás | Johanna Sjöberg Svédország | 58,80 ER | Sandra Völker Németország | 59,44 | Julia Voitowitsch Németország | 1:00,51 |
200 m-es pillangóúszás | Bárbara Franco Spanyolország | 2:10,20 | Johanna Sjöberg Svédország | 2:10,92 | María Peláez Spanyolország | 2:11,36 |
100 m-es vegyes úszás | Sue Rolph Egyesült Királyság | 1:01,91 | Martina Moravcová Szlovákia | 1:01,98 | Sabine Herbst Németország | 1:02,46 |
200 m-es vegyes úszás | Sue Rolph Egyesült Királyság | 2:10,60 | Alicja Pęczak Lengyelország | 2:13,07 | Sabine Herbst Németország | 2:13,29 |
400 m-es vegyes úszás | Sabine Herbst Németország | 4:39,26 | Beatrice Căslaru Románia | 4:41,76 | Pavla Chrástová Csehország | 4:42,07 |
4 × 50 m-es gyorsúszás váltó | Németország Katrin Meißner Marianne Hinners Silvia Stahl Sandra Völker | 1:41,15 | Svédország Johanna Sjöberg Linda Olofsson Nelly Jörgensen Malin Svahnström | 1:42,18 | Svájc Dominique Diezi Andrea Quadri Sandrine Paquier Chantal Strasser | 1:44,90 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Németország Antje Buschschulte Sylvia Gerasch Julia Voitowitsch Sandra Völker | 1:51,79 ER | Hollandia Suze Valen Madelons Baans Wilma van Hofwegen Angela Postma | 1:52,80 | Svédország Nelly Jörgensen Hanna Jaltner Johanna Sjöberg Linda Olofsson | 1:53,06 |
Források
- European Short Course (25 metres pool) Swimming Championships. gbrathletics.com. (Hozzáférés: 2013. június 30.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap