2000-es rövid pályás úszó-Európa-bajnokság
Rövid pályás úszó-Európa-bajnokság (2000) | |||
Adatok | |||
Ország | Spanyolország | ||
Rendező város | Valencia | ||
Dátum | december 14–17. | ||
Versenyszámok | 38 | ||
|
A 2000-es rövid pályás úszó-Európa-bajnokságot december 14. és december 17. között rendezték Valenciában, Spanyolországban. Az Eb-n 38 versenyszámot rendeztek.
Érdekesség, hogy a férfi 50 méteres mellúszásban hármas holtverseny alakult ki, három versenyző kapott aranyérmet. Ezüstérmes és bronzérmes nem volt a versenyszámban.
Éremtáblázat
(A táblázatban a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Svédország | 10 | 4 | 2 | 16 |
2. | Olaszország | 7 | 1 | 1 | 9 |
3. | Németország | 5 | 5 | 2 | 12 |
4. | Csehország | 3 | 3 | 3 | 9 |
5. | Szlovákia | 3 | 0 | 1 | 4 |
6. | Egyesült Királyság | 2 | 7 | 10 | 19 |
7. | Ukrajna | 2 | 1 | 2 | 5 |
8. | Izland | 2 | 1 | 0 | 3 |
9. | Oroszország | 1 | 3 | 1 | 5 |
10. | Lengyelország | 1 | 2 | 1 | 4 |
10. | Horvátország | 1 | 2 | 1 | 4 |
12. | Szlovénia | 1 | 0 | 3 | 4 |
13. | Svájc | 1 | 0 | 1 | 2 |
14. | Franciaország | 1 | 0 | 0 | 1 |
15. | Spanyolország | 0 | 4 | 2 | 6 |
16. | Dánia | 0 | 2 | 1 | 3 |
17. | Észtország | 0 | 1 | 0 | 1 |
17. | Finnország | 0 | 1 | 0 | 1 |
19. | Norvégia | 0 | 0 | 3 | 3 |
20. | Izrael | 0 | 0 | 1 | 1 |
20. | Litvánia | 0 | 0 | 1 | 1 |
20. | Ausztria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 40 | 37 | 37 | 114 |
Érmesek
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Stefan Nystrand Svédország | 21,52 | Mark Foster Egyesült Királyság | 21,60 | Oleksandr Volynets Ukrajna | 21,70 |
100 m-es gyorsúszás | Stefan Nystrand Svédország | 47,56 | Denis Pimankov Oroszország | 47,69 | Karel Novy Svájc | 47,87 |
200 m-es gyorsúszás | Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:44,63 | Květoslav Svoboda Csehország | 1:45,27 | Paul Palmer Egyesült Királyság | 1:46,24 |
400 m-es gyorsúszás | Massimiliano Rosolino Olaszország | 3:39,59 ER | Paul Palmer Egyesült Királyság | 3:44,80 | Květoslav Svoboda Csehország | 3:47,36 |
1500 m-es gyorsúszás | Massimiliano Rosolino Olaszország | 14:36,93 ER | Frederik Hviid Spanyolország | 14:53,93 | Igor Chervynskyi Ukrajna | 14:56,36 |
50 m-es hátúszás | Ante Mašković Horvátország | 24,60 | Örn Arnarson Izland | 24,81 | Darius Grigalionis Litvánia | 24,82 |
100 m-es hátúszás | Örn Arnarson Izland | 52,28 ER | Gordan Kožulj Horvátország | 52,57 | Przemyslan Wilant Lengyelország | 53,21 |
200 m-es hátúszás | Örn Arnarson Izland | 1:52,90 | Gordan Kožulj Horvátország | 1:53,50 | Blaž Medvešek Szlovénia | 1:54,61 |
50 m-es mellúszás | Mark Warnecke Németország Daniel Málek Csehország Domenico Fioravanti Olaszország | 27,11 | nem adták ki | nem adták ki | ||
100 m-es mellúszás | Domenico Fioravanti Olaszország | 58,89 | Daniel Málek Csehország | 59,67 | Darren Mew Egyesült Királyság | 1:00,04 |
200 m-es mellúszás | Stéphan Perrot Franciaország | 2:07,58 ER | Domenico Fioravanti Olaszország | 2:08,76 | Daniel Málek Csehország | 2:08,86 |
50 m-es pillangóúszás | Mark Foster Egyesült Királyság | 23,31 | Jere Hård Finnország | 23,48 | Jorge Luis Ulibarri Spanyolország | 23,61 |
100 m-es pillangóúszás | Thomas Rupprath Németország | 51,31 | Lars Frölander Svédország | 51,76 | Anatoly Polyakov Oroszország | 52,54 |
200 m-es pillangóúszás | Thomas Rupprath Németország | 1:53,28 | Anatoly Polyakov Oroszország | 1:54,01 | Stephen Parry Egyesült Királyság | 1:54,37 |
100 m-es vegyes úszás | Peter Mankoč Szlovénia | 54,14 | Indrek Sei Észtország | 54,22 | Davide Cassol Olaszország | 55,10 |
200 m-es vegyes úszás | Massimiliano Rosolino Olaszország | 1:56,62 | Christian Keller Németország | 1:57,68 | Peter Mankoč Szlovénia | 1:58,14 |
400 m-es vegyes úszás | Alessio Boggiatto Olaszország | 4:10,61 | Frederik Hviid Spanyolország | 4:12,94 | Michael Halika Izrael | 4:13,48 |
4 × 50 m-es gyorsváltó | Svédország Joakim Dahl Stefan Nystrand Lars Frölander Claes Andersson | 1:27,52 | Németország Thomas Winkler Stephan Kunzelmann Stefan Herbst Sven Guske | 1:27,81 | Egyesült Királyság Anthony Howard Mark Foster Stephen Parry Matthew Kidd | 1:28,18 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Németország Sebastian Halgasch Mark Warnecke Thomas Rupprath Thomas Winkler | 1:36,23 | Ukrajna Volodymyr Nikolaychuk Oleg Lisogor Andriy Serdinov Oleksandr Volynets | 1:37,48 | Horvátország Ante Mašković Vanja Rogulj Tomislav Karlo Duje Draganja | 1:37,71 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Therese Alshammar Svédország | 24,09 | Alison Sheppard Egyesült Királyság | 24,48 | Anna-Karin Kammerling Svédország | 24,75 |
100 m-es gyorsúszás | Therese Alshammar Svédország | 53,13 | Johanna Sjöberg Svédország | 53,82 | Martina Moravcová Szlovákia | 53,97 |
200 m-es gyorsúszás | Martina Moravcová Szlovákia | 1:56,51 | Karen Pickering Egyesült Királyság | 1:57,22 | Karen Legg Egyesült Királyság | 1:57,60 |
400 m-es gyorsúszás | Irina Ufimtseva Oroszország | 4:06,71 | Jana Pechanová Csehország | 4:09,52 | Rebecca Cooke Egyesült Királyság | 4:10,80 |
800 m-es gyorsúszás | Chantal Strasser Svájc | 8:27,23 | Rebecca Cooke Egyesült Királyság | 8:29,24 | Jana Pechanová Csehország | 8:31,17 |
50 m-es hátúszás | Ilona Hlaváčková Csehország | 27,84 | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 28,10 | Daniela Samulski Németország | 28,12 |
100 m-es hátúszás | Ilona Hlaváčková Csehország | 58,82 | Katy Sexton Egyesült Királyság | 1:00,04 | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 1:00,09 |
200 m-es hátúszás | Joanna Fargus Egyesült Királyság | 2,08,19 | Nina Zhivanevskaya Spanyolország | 2,09,15 | Anja Čarman Szlovénia | 2,10,71 |
50 m-es mellúszás | Emma Igelström Svédország | 31,26 | Agnieszka Braszkiewicz Lengyelország | 31,55 | Anne-Mari Gulbrandsen Norvégia | 31,70 |
100 m-es mellúszás | Alicja Pęczak Lengyelország | 1:06,95 | Emma Igelström Svédország | 1:07,14 | Anne-Mari Gulbrandsen Norvégia | 1:08,17 |
200 m-es mellúszás | Emma Igelström Svédország | 2:24,05 | Alicja Pęczak Lengyelország | 2:24,17 | Anne-Mari Gulbrandsen Norvégia | 2:25,55 |
50 m-es pillangóúszás | Anna-Karin Kammerling Svédország | 25,60 WR | Karen Egdal Dánia | 26,72 | Johanna Sjöberg Svédország | 26,74 |
100 m-es pillangóúszás | Martina Moravcová Szlovákia | 57,54 ER | Johanna Sjöberg Svédország | 57,86 | Mette Jacobsen Dánia | 58,91 |
200 m-es pillangóúszás | Annika Mehlhorn Németország | 2:05,77 ER | Mette Jacobsen Dánia | 2:07,70 | Petra Zahrl Ausztria | 2:09,29 |
100 m-es vegyes úszás | Martina Moravcová Szlovákia | 1:00,58 | Annika Mehlhorn Németország | 1:01,21 | Sue Rolph Egyesült Királyság | 1:01,25 |
200 m-es vegyes úszás | Jana Klocskova Ukrajna | 2:10,75 | Oxana Verevka Oroszország | 2:12,15 | Sue Rolph Egyesült Királyság | 2:12,28 |
400 m-es vegyes úszás | Jana Klocskova Ukrajna | 4:35,11 | Annika Mehlhorn Németország | 4:39,02 | Rachael Corner Egyesült Királyság | 4:40,11 |
4 × 50 m-es gyorsváltó | Svédország Annika Lofstedt Therese Alshammar Johanna Sjöberg Anna-Karin Kammerling | 1:38,21 WR | Egyesült Királyság Alison Sheppard Sue Rolph Karen Pickering Rosalind Brett | 1:38,39 | Németország Britta Steffen Petra Dallman Daniela Samulski Verena Witte | 1:39,63 |
4 × 50 m-es vegyes váltó | Svédország Therese Alshammar Emma Igelström Anna-Karin Kammerling Johanna Sjöberg | 1:48,31 | Németország Daniela Samulski Sylvia Gerasch Marletta Uhle Petra Dallman | 1:50,96 | Egyesült Királyság Sarah Price Heidi Earp Rosalind Brett Alison Sheppard | 1:51,20 |
Források
- LEN: European Short Course Championships Valencia (ESP) 14 - 17 Dec 2000. swimrankings.net. (Hozzáférés: 2013. június 30.)[halott link]
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap