1987-es úszó-Európa-bajnokság
Úszó-Európa-bajnokság (1987) | |||
Adatok | |||
Ország | Franciaország | ||
Rendező város | Strasbourg | ||
Dátum | augusztus 16–23. | ||
Versenyszámok | 41 | ||
|
Az 1987-es úszó-Európa-bajnokságot Strasbourgban, Franciaországban rendezték augusztus 16. és augusztus 23. között. Az Eb-n 41 versenyszámot rendeztek. 32-t úszásban, 4-et műugrásban, 3-at szinkronúszásban és 2-t vízilabdában. Bekerült a programba az 50 m-es gyorsúszás.
Éremtáblázat
(A táblázatban Magyarország és a rendező nemzet eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | NDK | 18 | 13 | 10 | 41 |
2. | Szovjetunió | 6 | 9 | 6 | 21 |
3. | NSZK | 4 | 4 | 9 | 17 |
4. | Magyarország | 3 | 2 | 1 | 6 |
5. | Franciaország | 3 | 1 | 2 | 6 |
6. | Románia | 2 | 1 | 5 | 8 |
7. | Nagy-Britannia | 2 | 1 | 1 | 4 |
8. | Hollandia | 2 | 1 | 0 | 3 |
9. | Svédország | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Olaszország | 0 | 3 | 2 | 5 |
11. | Ausztria | 0 | 2 | 0 | 2 |
12. | Svájc | 0 | 1 | 3 | 4 |
13. | Dánia | 0 | 1 | 1 | 2 |
14. | Belgium | 0 | 1 | 0 | 1 |
14. | Jugoszlávia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Összesen | 41 | 41 | 41 | 123 |
Érmesek
Úszás
Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Jörg Woithe NDK | 22,66 | Gennagyij Prigoda Szovjetunió | 22,73 | Stefan Volery Svájc | 22,75 |
100 m-es gyorsúszás | Sven Lodziewski NDK | 49,79 | Stéphan Caron Franciaország | 49,88 | Dirk Richter NDK | 50,35 |
200 m-es gyorsúszás | Anders Holmertz Svédország | 1:48,44 | Giorgio Lamberti Olaszország | 1:48,68 | Michael Groß NSZK | 1:49,02 |
400 m-es gyorsúszás | Uwe Daßler NDK | 3:48,95 | Rainer Henkel NSZK | 3:49,28 | Thomas Fahrner NSZK | 3:49,82 |
1500 m-es gyorsúszás | Rainer Henkel NSZK | 15:02,23 | Uwe Daßler NDK | 15:02,30 | Stefan Pfeiffer NSZK | 15:03,06 |
100 m-es hátúszás | Szergej Zabolotnov Szovjetunió | 56,06 | Frank Baltrusch NDK | 56,40 | Frank Hoffmeister NSZK | 56,71 |
200 m-es hátúszás | Szergej Zabolotnov Szovjetunió | 1:59,35 | Igor Poljanszkij Szovjetunió | 1:59,37 | Frank Baltrusch NDK | 2:00,22 |
100 m-es mellúszás | Adrian Moorhouse Nagy-Britannia | 1:02,13 | Dmitrij Volkov Szovjetunió | 1:02,43 | Gianni Minervini Olaszország | 1:02,66 |
200 m-es mellúszás | Szabó József Magyarország | 2:13,87 | Szergej Szokolovszkij Szovjetunió | 2:14,97 | Adrian Moorhouse Nagy-Britannia | 2:15,78 |
100 m-es pillangóúszás | Andy Jameson Nagy-Britannia | 53,62 | Michael Groß NSZK | 53,76 | Benny Nielsen Dánia | 54,08 |
200 m-es pillangóúszás | Michael Groß NSZK | 1:57,59 | Benny Nielsen Dánia | 1:57,74 | Vagyim Jaroscsuk Szovjetunió | 1:58,51 |
200 m-es vegyesúszás | Darnyi Tamás Magyarország | 2:00,56 | Vagyim Jaroscsuk Szovjetunió | 2:01,67 | Raik Hannemann NDK | 2:02,30 |
400 m-es vegyesúszás | Darnyi Tamás Magyarország | 4:15,42 | Szabó József Magyarország | 4:18,30 | Patrick Kühl NDK | 4:18,67 |
4 × 100 m-es gyorsváltó | NDK Dirk Richter Thomas Flemming Steffen Zesner Sven Lodziewski | 3:19,17 | NSZK Peter Sitt Michael Groß Rolf-Dieter Maltzann Thomas Fahrner | 3:20,51 | Szovjetunió Gennagyij Prigoda Vlagyimir Semetov Venyiamin Tajanovics Volodimir Tkacsenko | 3:21,14 |
4 × 200 m-es gyorsváltó | NSZK Peter Sitt Rainer Henkel Thomas Fahrner Michael Groß | 7:13,10 | NDK Lars Hinneburg Thomas Flemming Steffen Zesner Sven Lodziewski | 7:14,27 | Svédország Tommy Werner Michael Söderlund Anders Holmertz Markus Eriksson | 7:21,31 |
4 × 100 m-es vegyes váltó | Szovjetunió Igor Poljanszkij Dmitrij Volkov Konsztantyin Petrov Gennagyij Prigoda | 3:41,51 | Nagy-Britannia Neil Cochran Adrian Moorhouse Andy Jameson Roland Lee | 3:42,01 | NDK Frank Baltrusch Christian Poswiat Thomas Dressler Sven Lodziewski | 3:43,90 |
Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m-es gyorsúszás | Tamara Costache Románia | 25,50 | Katrin Meißner NDK | 25,65 | Christiane Pielke NSZK | 25,88 |
100 m-es gyorsúszás | Kristin Otto NDK | 55,38 | Manuela Stellmach NDK | 55,49 | Tamara Costache Románia | 56,11 |
200 m-es gyorsúszás | Heike Friedrich NDK | 1:58,24 | Manuela Stellmach NDK | 1:58,95 | Luminita Dobrescu Románia | 2:00,87 |
400 m-es gyorsúszás | Heike Friedrich NDK | 4:06,39 | Astrid Strauss NDK | 4:07,71 | Stela Pura Románia | 4:09,65 |
800 m-es gyorsúszás | Anke Möhring NDK | 8:19,53 | Astrid Strauss NDK | 8:32,24 | Csabai Judit Magyarország | 8:37,71 |
100 m-es hátúszás | Kristin Otto NDK | 1:01,86 | Svenja Schlicht NSZK | 1:02,21 | Kathrin Zimmermann NDK | 1:02,55 |
200 m-es hátúszás | Cornelia Sirch NDK | 2:10,20 | Kathrin Zimmermann NDK | 2:12,23 | Svenja Schlicht NSZK | 2:12,72 |
100 m-es mellúszás | Silke Hörner NDK | 1:07,91 | Manuela Dalla Valle Olaszország | 1:09,66 | Sylvia Gerasch NDK | 1:09,83 |
200 m-es mellúszás | Silke Hörner NDK | 2:27,49 | Ingrid Lempereur Belgium | 2:29,79 | Szvetlana Kuzmina Szovjetunió | 2:29,88 |
100 m-es pillangóúszás | Kristin Otto NDK | 59,52 | Birte Weigang NDK | 59,59 | Catherine Plewinski Franciaország | 59,83 |
200 m-es pillangóúszás | Kathleen Nord NDK | 2:08,85 | Birte Weigang NDK | 2:09,60 | Stela Pura Románia | 2:11,56 |
200 m-es vegyesúszás | Cornelia Sirch NDK | 2:15,04 | Daniela Hunger NDK | 2:15,27 | Noemi Lung Románia | 2:15,84 |
400 m-es vegyesúszás | Noemi Lung Románia | 4:40,21 | Jelena Gyengyeberova Szovjetunió | 4:42,62 | Kathleen Nord NDK | 4:44,09 |
4 × 100 m-es gyorsváltó | NDK Manuela Stellmach Heike Friedrich Kristin Otto Katrin Meißner | 3:42,58 | Hollandia Marianne Muis Diana van der Plaats Mildred Muis Karin Brienesse | 3:45,93 | NSZK Stephanie Bofinger Svenja Schlicht Christiane Pielke Karin Seick | 3:46,49 |
4 × 200 m-es gyorsváltó | NDK Manuela Stellmach Heike Friedrich Astrid Strauss Anke Möhring | 7:55,47 | Románia Luminita Dobrescu Stela Pura Anca Patrascoiu Noemi Lung | 8:09,15 | NSZK Svenja Schlicht Heike Höller Julia Lebek Birgit Schulz-Lohberg | 8:09,89 |
4 × 100 m-es vegyes váltó | NDK Kristin Otto Silke Hörner Birte Weigang Manuela Stellmach | 4:04,05 | Olaszország Lorenza Vigarani Manuela Dalla Valle Ilaria Tocchini Silvia Persi | 4:10,04 | NSZK Svenja Schlicht Britta Dahm Susanne Schuster Christiane Pielke | 4:10,92 |
Műugrás
- Férfi
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m-es műugrás | Albin Killat NSZK | 663,18 | Niki Stajković Ausztria | 647,25 | Alekszandr Gladcsenko Szovjetunió | 621,60 |
10 m-es toronyugrás | Georgij Csogovadze Szovjetunió | 618,48 | Jan Hempel NDK | 596,64 | Arszen Dzsavadjan Szovjetunió | 578,37 |
- Női
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
3 m-es műugrás | Daphne Jongejans Hollandia | 525,76 | Marina Babkova Szovjetunió | 518,88 | Brita Baldus NDK | 513,42 |
10 m-es toronyugrás | Jelena Mirosina Szovjetunió | 475,50 | Anzsela Sztaszjulevics Szovjetunió | 433,68 | Silke Abicht NDK | 408,09 |
Szinkronúszás
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egyéni | Muriel Hermine Franciaország | 188,700 | Alexandra Worisch Ausztria | 182,467 | Karin Singer Svájc | 179,067 |
Páros | FranciaországMuriel Hermine Karine Schuler | 184,608 | SvájcEdith Boss Karin Singer | 178,343 | SzovjetunióIrina Csukova Tatyjana Tyitova | 176,642 |
Csapat | Franciaország | 178,487 | Szovjetunió | 177,373 | Svájc | 172,975 |
Vízilabda
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz |
---|---|---|---|
Férfi | Szovjetunió | Jugoszlávia | Olaszország |
Női | Hollandia | Magyarország | Franciaország |
Források
- European Swimming Championships (Men). gbrathletics.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- European Swimming Championships (Women). gbrathletics.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Swimming 18th European Championship 1987 Strasbourg (FRA). todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 3.)
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap